Adwokat rodzinny - Trójmiasto, Gdynia, Gdańsk, Sopot

W sprawach rodzinnych coraz częściej zachodzi potrzeba dokładnego zbadania nie tylko rodzinnej, ale również majątkowej sytuacji małżonków. Przystąpienie do sprawy o rozwód bez wiedzy o prawie rzeczowym i finansowym może być niewystarczające. W ramach mojej specjalizacji łączę szeroką tematykę spraw rodzinnych (rozwodowych) oraz majątkowych i finansowych. Pozwala mi to zadbać nie tylko o korzystne dla Klienta orzeczenie winy w rozwodzie, ale również pomyślny podział majątku wspólnego i w razie potrzeby "uwolnienie" od wzajemnych umów łączących małżonków (np. umów kredytu).

Rozwód

Prowadzę sprawy moich Klientów w sposób najlepiej realizujący ich interesy w sprawach małżeńskich i rodzinnych, po przeprowadzeniu wnikliwej analizy ich sytuacji osobistej i majątkowej. Jeżeli jest to możliwe, dbam o jak najszybsze i bezkonfliktowe rozwiązanie małżeństwa. Jeżeli spór jest nieunikniony, a kompromis niemożliwy, prowadzę proces rozwodowy oraz sprawy z nim związane (relacje z dziećmi, podział majątku, alimenty) z maksymalną możliwą korzyścią dla Klienta. 

Podział majątku

Sprawy o podział majątku wspólnego małżonków są w większości przypadków dalszym ciągiem spraw rozwodowych. Jeżeli celem Klienta jest bezpieczne majątkowo wyjście z małżeństwa, to konieczne jest kompleksowe poprowadzenie sprawy o podział majątku. Specjalizuję się w sprawach działowych dotyczących małżeńskich nieruchomości i przedsiębiorstw, a także związanych z nimi roszczeń - wzajemnych nakładach stron i rozliczeniu dochodów.

Kontakty z dziećmi oraz sprawy o władzę rodzicielską

Prowadzę sprawy o kontakty i władzę rodzicielską - czyli o stosunki rodziców z dziećmi, zarówno po stronie ojców, jak i matek. Uczestniczę w sprawach przed sądem, w negocjacjach oraz świadczę pomoc prawną w wykonywaniu kontaktów.

Pozostałe

Ponadto w zakresie prawa rodzinnego prowadzę m.in. sprawy o:

  • alimenty (pozew o alimenty, pozew o obniżenie lub podwyższenie alimentów),
  • ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa,
  • sprawy o zgodę sądu opiekuńczego.

KONTAKT

Adwokat Tomasz Sadowski

telefon: 728 39 44 26

adres email: adwokattomaszsadowski@gmail.com

ADRES KANCELARII

ul. M. Reja 13/15 pok. 723

81-874 Sopot

ADRES KORESPONDENCYJNY

al. Niepodległości 738/2

81-840 Sopot